Uszkodzona matryca, niedziałająca klawiatura, urwane zawiasy ekranu, zalana klawiatura laptopa – to jedne z najczęściej występujących problemów, z którymi zgłaszają się do nas klienci. Dziś skupimy się na pękniętej, zbitej lub po prostu uszkodzonej matrycy. Co zrobić kiedy zbita matryca w Twoim laptopie stała się już faktem? Prawdopodobnie będzie konieczna wymiana matrycy.

Matryca – naprawa czy wymiana?

Bez wątpienia jednym z najczęściej psujących się (albo psutych przez nas) części laptopów jest matryca – zazwyczaj przyczyną są uszkodzenia, które powstały w wyniku upadku komputera z wysokości: kot, dziecko lub my, zahaczając nogą o kabel zasilania zrzucamy laptopa na podłogę, w efekcie czego konieczna jest interwencja specjalistów.

Poza uszkodzeniami mechanicznymi równie często dochodzi do problemów z układami zasilania, przewodami lub tzw. bad piksele. Efekt zazwyczaj jest taki, że mamy widoczne pęknięcia matrycy, nieczytelny obraz, wypalone piksele lub migotanie ekranu, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają korzystanie z komputera.

– Sposób naprawy uszkodzonego laptopa, tabletu lub smartfona oczywiście zależy od rodzaju usterki – mówi Karol Węgrzynowski, właściciel serwisu Laptopy-serwis.eu, który swoje punkty naprawy komputerów posiada na terenie Trójmiasta – w Gdańsku i Gdyni. – Bardzo często jest tak, że po bezpłatnej diagnozie i drobnym czyszczeniu oddajemy Klientom w pełni sprawy sprzęt – mówi Karol Węgrzynowski. – Jednak kiedy dochodzi do poważnych uszkodzeń w matrycy takich jak pęknięcia, bardzo często jesteśmy zmuszeni do całkowitej wymiany matrycy – dodaje właściciel serwisu laptopy-serwis.eu.

Karol Węgrzynowski z gdańskiego serwisu laptopów dodaje, że bardzo ważne jest aby nie próbować naprawiać komputera, laptopa lub innego sprzętu na własną rękę. – Niestety zazwyczaj kończy się to jeszcze większymi problemami, które pociągają za sobą jeszcze wyższe koszty naprawy – przekonuje.

Pęknięta matryca? Udaj się do serwisu!

Jeżeli masz problem z komputerem, laptopem lub innym sprzętem – nie rozkręcaj go i nie próbuj naprawiać samodzielnie. W wielu serwisach, takich jak nasz możesz bezpłatnie oddać sprzęt do diagnozy i dopiero po diagnozie poznasz wstępną wycenę oraz plan naprawy i wymiany matrycy. W naszym serwisie matrycę matrycę możesz wymienić w Gdańsku lub Gdyni.

Zobacz też: Wymiana matrycy Gdańsk

Jaka jest cena wymiana matrycy w laptopie?

To oczywiście zależy. Najpierw skontaktuj się z nami, a my dokonamy bezpłatnej diagnozy i wyceny, jednak w przypadku wymiany matrycy musisz liczyć się z ceną od 50 do 150 zł za samą wymianę + cena matrycy, która jest zależna od modelu Twojego komputera. Wymiana samych zawiasów wraz z zawiasami w cenie to koszt ok 120-300 zł.

Serwis komputerów w Gdańsku