Naprawa laptopów

Naprawa laptopów w Gdańsku

W czasach komputerów stacjonarnych wielu użytkowników samodzielnie dokonywało optymalizacji sprzętu, wymieniało elementy czy dokonywało drobnych napraw w obrębie płyty głównej. Jednak miniaturyzacja podzespołów w laptopach znacznie to utrudnia, dlatego dziś w przypadki awarii ogromna większość użytkowników powierza naprawę laptopów profesjonalistom, takim jak nasz serwis laptopów w Gdańsku.

Po co naprawiać laptop, skoro mogę kupić nowy?

Popularność laptopów i to, że „trafiły pod strzechy” wymusiła na producentach wyścig o klienta, a każda konkurencja powoduje lepszą dostępność dla przeciętnego zjadacza chleba. Laptopów w sklepach mamy do wyboru do koloru, i to dosłownie. Rodzajów, modeli i odmian przybywa, wiodący producenci, tacy jak Dell, HP, Lenovo, ASUS czy inni wypuszczają nowe modele i ich odmiany co kilka miesięcy, kusząc promocyjnymi cenami i coraz lepszymi parametrami sprzętu. Wydawać by się więc mogło, że w razie awarii laptopa wystarczy podjechać do sklepu by natychmiast cieszyć się nowym sprzętem.

A jednak namawiamy wszystkich, aby tam gdzie to możliwe zdecydować się raczej na naprawę laptopa niż na zakup nowego. Dlaczego?

Badania wskazują, że użytkownicy przyzwyczajają się do swojego komputera i woleliby go nie zmieniać. Każda wymiana sprzętu wiąże się nie tylko z ponownym przyzwyczajaniem się do niego, ale także z konfiguracją systemu, wgraniem programów, z których korzysta użytkownik, wgraniem danych z backupu, odpowiednich ustawień, rozmaitych danych. Mało kto trzyma w swoich danych taki porządek, aby proces ich wgrania był prosty i bezproblemowy. Krótko mówiąc, zamiana laptopa na nowszy model  wiąże się z pewnymi uciążliwościami, których każdy wolałby uniknąć, ciesząc się raz zakupionym sprzętem.

Laptop po naprawie działa tak samo jak nowy

Rzecz jasna znaczenie ma także koszt. Naprawa zepsutego laptopa jest wielokrotnie tańsza niż zakup nowego, a dzięki niej laptop posłuży nam jeszcze przez kolejne lata.

Dla wielu osób, nawet nie liczących się za bardzo z finansami, istnieje jeszcze jeden powód, dla którego warto zdecydować się na naprawę uszkodzonego laptopa zamiast inwestycji w nowy. Powodem tym jest ekologia i troska o środowisko naturalne. Wszyscy powinniśmy produkować jak najmniej elektrośmieci, skupić się raczej na recyklingu i tam gdzie to ma sens, naprawiać zamiast wyrzucać. Jeśli naprawa Twojego laptopa sprawi, że będzie działał jak nowy, tym bardziej nie ma sensu go wyrzucać.

Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna usterki, w naszym serwisie w Gdańsku oferujemy Ci bezpłatną wycenę naprawy Twojego laptopa.

Cena naprawy zależy rzecz jasna od tego, jaki jest typ usterki, która wymaga naszej pracy. Nie martw się jednak, przed wykonaniem naprawy uzyskasz od nas bezpłatną diagnozę i wycenę: SKONTAKTUJ SIĘ z naszym serwisem.

Działamy na terenie Gdańska i całego Trójmiasta.