Regeneracja baterii do laptopa

Regeneracja baterii do laptopa Gdańsk

Każdy użytkownik laptopa cieszy się z możliwości, jakie daje mobilność urządzenia – praca na fotelu, w łóżku czy na balkonie daje nieporównywalnie większy komfort, niż stałe siedzenie przy ciężkim komputerze stacjonarnym. Co jednak zrobić, jeśli z czasem bateria traci swoje właściwości, zmniejsza pojemność i „trzyma” krócej?

Jednym z rozwiązań jest regeneracja baterii w laptopie. Nasz serwis w Gdańsku zapewnia taką usługę.

Czy mój laptop potrzebuje regeneracji baterii?

Producenci laptopów chwalą się czasem, w jakim komputer może pracować bez konieczności podłączenia do gniazdka. W praktyce zależy to jednak nie tylko od parametrów samej baterii, ale także od higieny używania, poprawnego ładowania, używanego oprogramowania, a nawet temperatury w pomieszczeniu i wielu innych czynników.

Niezależnie jednak od tego, w jaki sposób i w jakich warunkach pracujesz na swoim laptopie, każda bateria po pewnym czasie obniża swoje właściwości. Objawy są oczywiste – coraz krótszy czas pracy laptopa. Jeśli obserwujesz, że czas pracy baterii jest wyraźnie krótszy niż po zakupie komputer, zdecydowanie odbiega od obietnic producenta, lub jeśli bateria w Twoim laptopie ładuje się dłużej niż zwykle, rozwiązaniem może być regeneracja baterii.

Na czym polega regeneracja baterii w laptopie?

Choć proces nie jest bardzo skomplikowany, to jednak wymaga udziału specjalisty, który posiada w tym zakresie doświadczenie.

Ważne jest, aby najpierw zdiagnozować  przyczynę spadku pojemności i określić, jakie są aktualne parametry baterii. Po znalezieniu źródła problemów z baterią nastąpi właściwa regeneracja uszkodzenia np. wymiana ogniw, kalibracja sterowników. 

Dlatego jeśli bateria w Twoim komputerze zdradza objawy osłabienia swojej funkcji, skorzystaj z usług naszego serwisu w Gdańsku, zajmującego się regeneracją baterii do laptopów. Samodzielna naprawa bowiem, choć możliwa, wiąże się z ryzykiem całkowitego uszkodzenia baterii, a przy niewłaściwym dzianiu nawet zapłonu lub wybuchu.

Czy regeneracja baterii do laptopa ma sens?

Naprawa baterii przynosi takie same rezultaty, jak kupno nowej, jednak jest rozwiązaniem tańszym. Jeśli Twój laptop działa bez zarzutu, a jednym problemem jest krótki i skracający się czas pracy, nie musisz kupować nowego komputera – zamiast tego skorzystaj z serwisu regeneracji baterii.

Koszt naprawy baterii do laptopa zależy między innymi od jej rodzaju i producenta. Działamy na terenie Gdańska i całego Trójmiasta. Skontaktuj się z nami, by uzyskać bezpłatną wycenę.