Naprawa zawiasów i obudowy laptopa Gdańsk, Gdynia

Naprawa zawiasów i obudowy w serwisie w Gdańsku i Gdyni – laptopy-serwis.eu. Zapraszamy! Uszkodzone zawiasy i obudowa laptopa to jedna z najczęstszych usterek mechanicznych w laptopach i notebookach. Wyłamane zawiasy w laptopie często uniemożliwiają wygodne z niego korzystanie, dlatego często konieczna jest ich naprawa lub wymiana na nowe. Niejednokrotnie zdarza się, że obudowa lub zawiasy nie wytrzymują zbyt dużych sił, które do niej przykładamy. Tworzywa sztuczne mają swoją określoną wytrzymałość, powyżej której łamią się i nadają się już tylko do wymiany. Na domiar złego ruchome elementy obudowy, czyli zawiasy łączące ekran z komputerem, z czasem ulegają postępującej degeneracji i zmęczeniu materiału. Jeśli Twój laptop wykazuje takie symptomy – zapraszamy do naszego serwisu – naprawiam sprzęt elektroniczny wszystkich producentów.

Czy uszkodzona obudowa wpływa na działanie komputera?

Oczywiście! Najczęściej dotyczy to zatartych lub zapieczonych zawiasów – ich siła oporu może zbyt mocno obciążać górną klapę laptopa w wyniku czego obudowa ekranu pęka pociągając za sobą uszkodzenie matrycy i jej elektroniki. Wtedy koszty naprawy rosną, ponieważ konieczna jest wymiana połamanych części i diagnoza zagrożonych komponentów  np. inwertera, tasiemki połączeniowej i płyty głównej).

Czy wymiana obudowy jest skomplikowana?

Zazwyczaj tak.Niektórzy producenci blokują dostęp do części zamiennych, dlatego zdarza nam się korzystać z rynku wtórnego, co może wydłużyć czas naprawy laptopa. Autoryzowane serwisy posługują się wymiennymi obudowami, ale ich koszt jest bardzo wysoki i często przewyższający wartość rynkową komputera. Mimo to, na życzenie klienta takie oryginalne obudowy również możemy zainstalować.

Problemów dostarczają również same podzespoły, które różnią się miedzy sobą, choć powinny być identyczne do danego modelu laptopa. Zdarza się, że trzeba zamówić trzy obudowy, by dopasować schemat budowy płyty głównej i jej podzespołów.

Przyczyną większości usterek obudowy są zawiasy, problem z nimi dotyczy wszystkich producentów (Acer, Asus, Fujitsu Siemens, Toshiba, Sony, Packard Bell, Dell). W nielicznych przypadkach uszkodzeń pomaga konserwacja, obejmująca klejenie obudowy oraz regenerację zawiasów wraz z prowadnicą matrycy.

Uzyskaj bezpłatną wycenę naprawy: SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI